Sázení na hokej v roce 2022

Fortuna
99/100
Betano
100/100

Lední hokej patří mezi top sporty světa, zejména pak v Severní Americe a Evropě. Česko je nepochybně hokejová krajina a spousta lidí nejen sleduje, ale také sází na tento sport. Pojďme se podívat o něco blíže na sázení na hokej.

Sázení na hokej

Dá se hokejové sázení proměnit na dlouhodobou výdělečnou činnost? Čeho se vyvarovat a naopak na co se u sázení na tento sport zaměřit? Pokud vás zajímá sázení na hokej a chcete se dozvědět více informací, pak jste na správném místě! V tomto návodu se podíváme na důležité informace, které vám mohou pomoci stát se úspěšným sázkařem na lední hokej.

Nejlepší sázková kancelář pro hokejové sázení

Jestli chcete začít sázet na hokej, pak je prvním krokem výběr sázkové kanceláře. Nikde není napsáno, že musíte mít účet jenom u jednoho bookmakera. Každý sázkař má jiné preference, a i proto je výběr sázkové kanceláře poněkud individuální a závisí na tom, co vyhovuje danému jednotlivcovi.

Nicméně, máme-li vybrat jednu sázkovou kancelář, pak by to byla Fortuna. Nejen, že je Fortuna licencovaný bookmaker v České republice, takže sázení u této společnosti je zcela legální, ale i jiné aspekty vyhoví nejednomu sázkaři. Podívejte se do sekce Fortuna hokej a sami uvidíte obrovskou nabídku kurzů a sázek. Jejich kurzovní nabídka je opravdu široká, kurzy jsou solidní a kromě toho nabízí Fortuna lákavé vstupní nabídky pro nové hráče. Společnost častokrát nabízí různé vstupní bonusy a pravidelné promo akce, ze kterých můžete vytěžit extra finanční prostředky. Podívejte se na Fortuna kurzy – hokej a také na Fortuna vstupní bonusový kód.

Fortuna

99/100
  • Právní bookmaker v CZ
  • Testováno a ověřeno na 28 listopadu 2022
  • Promo kód
  • Skvělý bonus

Aktuální Fortuna promo kód!

Vlož si až 6000 Kč a získej dvojnásobek! ✅ 18+ | Platí podmínky | Ministerstvo financí varuje: účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
sázení na hokej

Hokejové sázení nemusí být těžké

Sázení na hokej se může ze začátku zdát jako obtížné. Pokud jste nováčkem, určitě budete potřebovat nějakou tu dobu pro adaptaci. Nicméně, za krátký čas se seznámíte se vším potřebným a orientace v tomto průmyslu se stane vaší přirozeností. Nováčkům bychom doporučili držet se základů do doby, než budou schopni rozeznat vše potřebné a budou si stoprocentně jistí, že vědí, na co sázejí. Některé trhy mohou totiž být poněkud zmatečné, ovšem žádný strach! Hned v dalším odstavci se trhům věnujeme – budeme se vám snažit objasnit co nejlépe jednotlivé sázkové možnosti ohledně hokeje.

Nejpopulárnější dostupné sázkové trhy

Níže naleznete seznam několika populárních sázkových trhů pro hokejové sázení. Některé jsou přímočaré, jiné mohou být pro nováčky matoucí, ovšem budeme se vám je snažit co nejlépe vysvětlit. Zde jsou sázkové možnosti, které jsou ve světě sázení na hokej velmi oblíbené.

Sázení na Over / Under (Nad / Pod)

Velmi přímočará sázka. Bookmaker stanoví hranici na počet gólů a vy si vsadíte, jestli v zápase padne více, nebo méně gólů, jako je daná hranice. Někteří sázkaři se specializují na tento trh. Rekreační sázkaři mají sázky na Over / Under v oblibě zejména tehdy, když jsou kurzy na favorita velmi nízké a hledají tak alternativu.

Vsadit si můžete na počet gólů nejen v celém zápase, ale také na jednotlivé třetiny, nebo dokonce i na to, kolik gólů skóruje jednotlivý tým v dané třetině. Sázkové kanceláře častokrát nabízejí hranice s polovinou (necelá čísla). Standardně se setkáte s hraníc například 4,5 nebo 5,5 či 6,5. Proč? Jednoduše proto, že takto nastavená hranice jasně určuje počet gólů, kdy je sázka Nad / Pod výherní. Pokud by byla hranice například 3 a zápas skončí 2:1, pak to není ideální. Když je ale hranice 3,5, pak při výsledku 2:1 nebo 2:2 je hned jasné, jak bude vaše sázka vyhodnocena. Z času na čas narazíte i na celá čísla – tehdy se sázka buď vyhodnotí s kurzem 1, nebo se bere jako nevýherní, takže doporučujeme uzavírat sázky na necelá čísla.

Sázení na 1X2

Nejklasičtější a nejpřímočařejší sázka. Vsadit si můžete na tři možnosti. Možnost 1 znamená výhru domácího celku, možnost X znamená remíza a možnost 2 je sázka na výhru hostujícího týmu. Pokud si tedy myslíte, že víte, jak daný zápas skončí, pak si můžete vsadit právě na 1X2. Nicméně, spousta sázkařů si raději volí bezpečnější cestu i navzdory mírně nižšímu kurzu, kterou je sázka na vítěze. Tu si představíme níže.

Je vhodné zmínit, že kromě samotných možností 1, X a 2 máte možnost vsadit si na dvě možnosti současně. Zde jsou v nabídce opět tři alternativy. Těmi jsou 1X, X2 a 12. Z jejich označení je poněkud evidentní, na co si sázíte. U možnosti 1X je vaše sázka výherní, pokud vyhraje domácí tým, nebo zápas skončí remízou. U možnosti X2 je to remíza a vítězství hostujícího celku. A u možnosti 12 je vaše sázka výherní, pokud zápas neskončí remízou v řádném hracím čase.

Sázka na vítěze zápasu

Označována i jako sázka na vítěze do rozhodnutí. Podobně jako u sázky 1X2 si můžete vsadit na výhru domácích nebo hostů, ovšem zde z rovnice vypadává možnost remízy. Výhoda je ale v tom, že váš tým může vyhrát i pro prodloužení nebo po nájezdech a vaše sázka bude i tak výherní, zatímco u možnosti 1X2 by remíza znamenala prohru na vašem tiketu. Jak jsme již zmínili, kurzy jsou o něco nižší, ale pravděpodobnost vašeho úspěchu je naopak o něco vyšší.

Někdy se můžete setkat i s možností, která se označuje jako sázka bez remízy. Pozor! Není to to samé, jako sázka na vítěze. Zatímco u sázky na vítěze se bere do úvahy konečný výsledek zápas bez ohledu na remízu, u sázky bez remízy by nerozhodný stav na konci utkání znamenal, že vaše sázka se stornuje a vyhodnotí se s kurzem 1.

Handicapové sázky

Sázky na handicap jsou pořád víc a víc oblíbené. Poskytují totiž sázkařům opravdu hodně všestrannosti a prostoru pro realizování velmi zajímavých myšlenek. Sázková kancelář nabídne několik hranic na virtuální handicap pro soupeřící týmy. To znamená, že favorit do zápasu vstupuje se smyšleným gólovým deficitem, nebo naopak, outsider začíná s gólovou výhodou.

Uveďme si příklad. V nadcházejícím zápase proti sobě nastoupí Bílí Tygři Liberec a Kometa Brno. Kometa je v tomto zápase velkým favoritem a kurzy na jejich výhru jsou velmi nízké. Spousta sázkařů se proto rozhodne vsadit si na handicap Kometa Brno -2,5. To znamená, že Kometa začíná zápas s virtuální nevýhodou 2,5 gólů. Stejně jako u sázek Over / Under zde vidíme využití necelých čísel (ze stejného důvodu). Kometa tak musí vyhrát nejméně o 3 branky, aby byla vaše sázka výherní. Nestačí aby zápas vyhrála o jeden nebo dva góly.

Na druhou stranu je také možné si vsadit například na možnost Liberec +3,5. To znamená, že Liberec začíná s gólovou výhodou a nesmí prohrát o 4 a více branek. Pokud prohraje o jednu, dvě nebo tři branky, vaše sázka je výherní.

Zde můžete vidět, proč jsou handicapy tak populární u sázení na hokej. Možností je spousta a sázkové kanceláře mnohdy vypisují docela hodně těchto hranic na virtuální handicap.

Střelec branky

Má některý z hráčů skvělou formu a myslíte si, že v nadcházejícím zápase skóruje? I na  tuto možnost si můžete vsadit. Nabídka většinou nepokrývá všechny hráče daného celku, ovšem jejich počet je mnohdy dostačující a naleznete tam i hráče, které nejsou vyloženě střelci. Nicméně, pokud máte pocit, že netradiční střelec se prosadí, pak se můžete těšit na opravdu skvělý kurz.

Sázkové kurzy – hokej

Jedním z nejdůležitějších aspektů sázení jsou kurzy. Hokej není výjimkou. Kurzy určují pravděpodobnost, kterou vám sázková kancelář nabízí na konkrétní možnost. To může být docela zajímavé zjištění zejména pro nováčky. Kurz samotný se dá matematicky přepočítat na procentuální pravděpodobnost.

Proč je to důležité? Profesionální sázkaři tuto skutečnost využívají při určování toho, jestli danou sázku uzavřít, nebo ne. Spousta z nich totiž operuje pomocí svého sázkového modelu nebo strategie, díky kteří jsou schopni si spočítat vlastní pravděpodobnost toho, jak daný zápas, nebo určitá sázka, skončí. Pokud je jejich pravděpodobnost vyšší, než určuje nabízený kurz, pak tuto sázku uzavřou. To se nazývá Value betting.

Různé sázkové kanceláře nabízejí různé kurzy na ten samý zápas/sázku. Nicméně, bookmakeři se snaží co nejvíce přiblížit ostatním sázkovým kanceláře. Každopádně platí, že čím vyšší kurz, tím lépe pro vás. Na internetu nalezne stránky, které vám živě srovnají kurzy na daný zápas mezi různými sázkovými kancelářemi.

Tipy na hokej

Tipy na hokej

Na webu je možné najít spoustu stránek, které se věnují tipům na hokej. Ovšem buďte obezřetní. Ne všechny stránku jsou legitimní a narazíte i na podvodníky. Ujistěte se, že stránka je legitimní a ověřená, že sázkaři, kteří poskytují své tipy mají zaznamenanou historii a tak dále. Někdy je lepší vyhýbat se placeným tipům, jelikož na internetu je spousta podvodníků. Lepší je zaměřit se na tipy zdarma na stránkách, kde jsou sázkařům vypláceny měsíční výhry. To zajistí, že mají motivaci podávat stabilní výsledky. Buďte zodpovědní a sázejte s rozumem. Sázení je riziko a proto berte tento hazardu opravdu velmi zodpovědně.

Některé sázkové kanceláře nabízejí své komunity, kde lidé sdílejí své tipy. Mezi ně patří například Tipsport. Hokej tam má své zastoupení a pokud je to sport, který hledáte, pak se tam určitě můžete zapojit do diskuze.

Největší hokejové události roku 2022 a jak na ně sázet

Jaké jsou nejsledovanější a nejpopulárnější hokejové události, které se těší pozornosti spousty sázkařů?

Mistrovství světa v ledním hokeji

Mistrovství světa je každoročně vyhledávanou událostí nejen mezi samotnými fanoušky tohoto sportu, ale i sázkaři. Česká republika patří mezi hokejovou špičku a tak není divu, že celý národ sleduje zápasy našeho reprezentačního týmu. Kromě toho je zde spousta lidí, kteří si na tyto zápasy vsadí, včetně hobby sázkařů, kteří normálně nesází.

Kanadsko-americká NHL

Nejsledovanější a nejkvalitnější hokejová liga světa. Každoročně se v NHL odehraje nesmírná spousta zápasů, což pro sázkaře znamená hotový ráj. Hokejové sázení na NHL je specializací spousty sázkařů, zejména díky frekvenci a počtu zápasů, které se v této lize hrají.

Evropské hokejové ligy

Evropa nepochybně nabízí kvalitní hokej. Ať už je to KHL, nebo skandinávské ligy jako Finská či Švédská, o skvělý hokej není nouze. Sázkaři po celém světě sledují tyto ligy a uzavírají své sázky. Česká první liga není výjimkou a zejména české sázkové kanceláře nabízí opravdu širokou škálu možností a kurzů na naši nejvyšší hokejovou soutěž, která uspokojí nejednoho sázkaře, včetně těch nejnáročnějších.

Nejhorší návyky při sázení

Vždy byste měli sázet zodpovědně a neriskovat víc, než si můžete dovolit prohrát. Sázení na hokej je hazard – tak, jako sázení na jakýkoliv sport. Mezi nejhorší praktiky patří sázení velké porce sázkového kapitálu najednou. Spousta profesionálů se drží někde mezi 1% až 5% na jeden tiket. Tím eliminují možnost ztráty všech prostředků v případě, že budou čelit období s větším množství proher po sobě. Dalším návykem je sázení na velké množství zápasů na jednom tiketu. Tím snižujete možnost, že váš tiket vyhraje. V neposlední řadě je to sázení na nehodnotné kurzy. Nastudujte si Value betting a pochopíte, proč jsou kurzy zásadní proměnnou pro úspěšné sázení. Nicméně, doufáme, že vám náš návod pomohl a nezapomeňte, sázejte zodpovědně.