Nejčastější chyby při sázení (a jak se jim vyhnout)

Tento průvodce má dvě části. První z nich je poukázání na nejčastější chyby, kterých se hráči při sázení dopouští, a druhou jsou rady pro úspěšné sázení na sporty. Tyto dvě části mohou, především pokud jste začátečníci, významně pozvednout úroveň Vašeho sázení.

Nejhorší sázky nabízené Vaším bookmakerem

Některé z nejpopulárnějších typů sázek zároveň patří mezi ty nejméně výhodné. Následující dva typy sázek jsou navrženy tak, že na nich ztratíte peníze – a mezi bookmakery jsou proto velmi oblíbené. Pokud těmto sázkám odoláte, s velkou pravděpodobností si ušetříte mnoho ztrát.

BEtting BAd
Obrázek: Betting Bad, via Wikimedia Commons

Aku sázky

Snad každý sázkař už si někdy vsadil aku sázku, ve které zkombinoval sázky s vysokými kurzy s několika sázkami, které byly téměř jisté. Toto se vztahuje hlavně na příležitostné sázkaře, kteří třeba v pátek na svůj účet vloží 200 korun a doufají, že přes víkend zbohatnou. Pravdou ale je, že aku sázky jsou výhodné jen pro bookmakery, a pro sázkaře je lepší se jim vyhnout.

Příklad aku sázky

Váš tiket se skládá z těchto sázek:

  • Chelsea vyhraje při kurzu 1.50
  • Více než 2.5 gólů při zápasu mezi Liverpoolem a Tottenhamem při kurzu 1.75
  • Remíza mezi Newcastlem a Crystal Palace při kurzu 3.50
  • Manchester City vyhraje při kurzu 1.90
  • Arsenal +1 – Asijský handicap při kurzu 2.20

Všech pět kurzů se násobí: 1.50 x 1.75 x 3.50 x 1.90 x 2.20 = 38.40

Jak vidíte, celkový kurz je skvělých 38.40 – to znamená, že když vsadíte 100 korun, můžete jich vyhrát 3840. Znamená to ale také, že pravděpodobnost toho, že všechny sázky vyhrajete, je menší než 3% – a tato pravděpodobnost se snižuje při každé přidané sázce.

Stejná teorie platí i na další, velmi podobný, přístup při sázení. Mnoho sázkařů si vsadí jen na dva nebo tři zápasy, u kterých mají výhru téměř jistou – třeba Barcelonu, Bayern Mnichov nebo Manchester City. Tři sázky s kurze 1.30 dohromady dají kurz 2.20. To zní jako dobrá nabídka – pokud ale třeba Bayern jen remizuje s Mnichovem, sázku prohrajete.

Aku sázky jsou podobné loterii. Pokud chcete vyhrát mnohonásobek částky, kterou jste vsadili, a nevadí Vám nízká pravděpodobnost výhry, jsou aku sázky pro Vás. Pokud ale nechcete stále prohrávat, zvolte raději jiný typ sázky – už jen z těchto dvou důvodů:

Velký kurz znamená také velké riziko

Čím více utkání máte na tiketu, tím větší je pravděpodobnost, že některý z nich nedopadne podle Vašeho očekávání. Vždy myslete na to, že jen jedna prohraná sázka zničí výsledek celé kombinace.

Bookmakeři omezují výhry

I když máte štěstí a Vaše aku sázka vyhraje, brzy přijdete na to, že bookmakeři omezují výhry. Limit výher se u různých společností liší. Pracujme ale s hypotetickým limitem 80.000 Kč.

Řekněme, že jste vyhráli 12 z 12 sázek a vyhráli jste 100.000 Kč. Kvůli limitu ale nedostanete celou výhru. Bookmaker Vám navíc po takto vysoké výhře omezí i celkový počet sázek. Bookmakeři nemají klienty, kteří často vyhrávají, příliš v lásce.

I tak ale někdy mohou aku sázky být užitečné. Řekněme, že jste objevili několik opravdu výhodných sázek (to, které sázky jsou výhodné, zkusíme v tomto průvodci také zjistit). Tyto sázky opravdu může být dobré zkombinovat a nechat si výhru znásobit. To se ale, především u začínajících hráčů, snadněji řekne, než udělá. Jednou z nejdůležitějších schopností každého sázkaře je proto dokázat rozpoznat výhodné sázky.

Live sázky

Live sázení na fotbal a mnoho dalších sportů se stalo jednou z nejoblíbenějších funkcí online sázkových kanceláří, a jeho obliba stále roste. Hlavní nevýhodou live sázení je to, že zde nenajdete téměř žádné opravdu výhodné sázky. Bookmakeři kurzy mění opravdu rychle, a tak někdy na vsazení na výhodný kurz máte jen několik sekund. Na výhodné kurzy u live sázek čeká také mnoho profesionálních sázkařů, a kurzy se kvůli nim mění o to rychleji.

Live sázky skvěle poukazují na kontrolu, kterou nad hráči bookmakeři mají. Právě kvůli oblíbenosti live sázení stále roste počet utkání streamovaných přímo na webech sázkových společností. Zákazníci si myslí, že v průběhu, které vidí živě, mají větší šanci vsadit na správný výsledek.

Další velkou nevýhodou live sázení je to, že live sázky jsou, na rozdíl od normálních sázek uzavíraných před zápasem, přijímány s určitým zpožděním, které někdy může být až 10 sekund.  Každý víkend asi miliony sázkařů křičí zklamáním kvůli tomu, že jejich sázky byly odmítnuty. U live sázení můžete zapomenout na to, že byste si rychle vsadili například po gólu, červené kartě nebo jiné významné události – bookmakeři totiž po gólu nebo jiné významné události zápasu sázky automaticky blokují.

Znamená to, že live sázky jsou vždy špatnou volbou? Ne vždy, ve většině případů ale ano. Například při sázení na Asijský handicap nebo při spread sázení někdy můžete natrefit i na poměrně výhodné sázky. Když ale zvážíte všechny nevýhody live sázení, zjistíte, že nejlepší je se všem live sázkám vyhnout. Live sázení je velmi oblíbené – to ale neznamená, že je opravdu výhodné.

Nikdy nesázejte na svůj tým

Sázet na svůj oblíbený tým většinou není ta nejlepší volba. Zaprvé, fanoušci často přeceňují kvalitu a schopnosti svých oblíbených týmů a kvůli své loajalitě si myslí, že jejich favorit dokáže porazit každého. Při sázení je ale opravdu rozumné ke všemu přistupovat spíše objektivně než s emocemi.

Sázet na svůj oblíbený tým
Obrázek: Moazzam Brohi from Brooklyn, USA [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Bolest, kterou Vám způsobí prohra Vašeho oblíbeného týmu, je pak ještě znásobena prohranou sázkou. A i když po důkladném přemýšlení vsadíte na tým, který hraje proti Vašemu favoritovi, budete v celkem nevýhodné situaci – budete buď fandit svému týmu, ale bude to znamenat, že prohrajete sázku, nebo naopak. Proto je nejrozumnější vsázet jen na zápasy, ve kterých Vaši oblíbenci nehrají.

Nesázejte na přesné skóre

Sázky na přesné skóre jsou velmi populární, jsou ale jednou z nejméně výhodných forem sázek. Většinou vypadají zhruba takto:

Manchester City vyhraje 3-0 a Aguero dá gól při kurzu 9.00

Doporučujeme se těmto druhům sázek vyhnout. Bookmakeři často tyto sázky nabízejí u týmů, které v nedávné době vyhrály větší počet zápasů, a sázkaři si neobjektivně myslí, že se jim bude takto dařit i nadále. Výsledkem jsou zákazníci, kteří si vsadí na nevýhodnou sázku. Kurzy jsou u těchto sázek většinou v porovnání s pravděpodobností určitého výsledku příliš nízké. Nenechte se proto těmito sázkami snadno zlákat.

Je lepší soustředit se na sázení na Asijský handicap, klasické sázení na vítěze zápasu, a spread sázení. U těchto sázek efektivněji funguje konkurence mezi bookmakery, a proto jsou pro zákazníky výhodnější.

Velmi časté chyby, kvůli kterým přicházíte o peníze

Popsali jsme si nejméně výhodné druhy sázek na trhu, a teď se můžeme vrhnout na nejčastější chyby, které lidé dělají při sázení na sporty. Zblízka se podíváme na zkreslené vnímání pravděpodobností, na správu peněz, funkce cash-out a různé akční nabídky.

Pozor na konfirmační zkreslení

Konfirmační zkreslení je psychologický pojem, který znamená, že lidé vždy dávají větší důraz na indicie, které potvrzují jejich teorie, a ty, které svědčí o opaku, zanedbávají. Konfirmační zkreslení je jednou z nejčastějších chyb, kterých se sázkaři dopouštějí.

Hráči by se měli při sázení snažit být co nejobjektivnější. Většina z nich ale již dopředu má nějaký odhad výsledku zápasu, a tak jen hledají důvody, které jejich rozhodnutí podporují. Namísto toho, že vsadíte podle posledních dvou nebo tří výsledků, které tým měl, je lepší se podívat alespoň na 10 posledních výsledků. To, k čemu dojdete, se Vám možná nebude líbit – rozhodně Vám to ale pomůže správně vsadit.

Nezdvojnásobujte sázky

Velmi oblíbenou strategií mnoha sázkařů je po prohře zdvojnásobovat sázky. Tato strategie je často využívána při hraní rulety – když po každé prohře zdvojnásobíte sázku, zminimalizujete své ztráty, protože své ztráty vykompenzujete výhrami. Zejména u sázení ale tato strategie nefunguje.

Zaprvé, po několika prohraných sázkách se vsazená částka exponenciálně zvětšuje. Není úplně nereálné prohrát pět zápasů za sebou, a pokud jste poprvé vsadili 100 korun, při páté sázce jich prohrajete 1600 – a po nějaké době Vám dojdou peníze.

Dalším problémem je limit výhry, kteří bookmakeři stanovují. I kdybyste tedy například po pěti prohraných sázkách šestou vyhráli, bookmaker Vám možná celou výhru kvůli její výši ani neproplatí.

Co z toho vyplývá? I když je pravděpodobnost dlouhé řady prohraných sázek celkem malá, není tak malá, jak si možná myslíte. Při používání tohoto systému, kterému se často říká Martingale systém, je velká šance, že prohrajete celý svůj sázkový rozpočet.

Martingale systém stojí za velkým úspěchem mnoha online kasin – lidé si myslí, že funguje, protože věří tomu, že s každou výhrou červené barvy se zvyšuje pravděpodobnost toho, že padne černá. To se samozřejmě po nějaké době stane – do té doby ale může hráč prohrát velké sumy peněz.

Pokud chcete sázet efektivně, je lepší prohru sportovně přijmout, a nesnažit se ji vyrovnat zdvojnásobením sázky, které často vede k ještě větším prohrám.

Snažte se nenaletět na bonusy

Uvítací bonusy jsou opravdu dobrá věc – někdy ale ne pro hráče, ale spíše pro bookmakera. Je pravda, že díky němu můžete získat peníze navíc, často ale musíte vyhrát opravdu hodně, abyste bonusové výhry mohli vybrat. Uvítací bonus je často 100% vsazené částky – někdy ale musíte jak vklad, tak bonusové peníze před výběrem několikrát vsadit na sázky s určitými – často vysokými – kurzy.

Toto je klasický příklad:

Vložíte 1000 Kč a získáte dalších 1000 jako bonus. Podmínkou pro výběr je, že před výběrem musíte vklad a bonus vsadit alespoň pětkrát při minimálním kurzu 1.80. to znamená, že musíte vsadit alespoň 10.000 Kč (2000 x 5). Mnoho hráčů se tak soustředí spíše na riskantní sázky, což je přesně to, co bookmaker chce. Vklad i bonus často ztratíte, a bookmaker Vám nemusí vyplácet vůbec nic.

Další nevýhodou pro hráče je to, že musí pětkrát vsadit do 30 dní po provedení vkladu. To znamená, že během 30 dní potřebujete vsadit 10.000 Kč, což je zejména pro začátečníky opravdu riskantní. Proto je většinou lepší se různým výhodným nabídkám vyhnout. Existují ale i způsoby, jak je opravdu využít ke svému prospěchu. Najdete je níže v tomto průvodci.

Je na něco dobrá funkce cash-out?

Čím dál tím více bookmakerů nabízí při sázení funkci cash-out. Ta v praxi znamená, že si zákazníci mohou nechat vyplatit svou výhru ještě před tím, než zápas skončí. Dostanou sice méně, než by dostali po jeho ukončení, mohou se ale vyhnout prohře, když se dění zápasu otočí v jejich neprospěch. Bookmakeři tvrdí, že to je dobré pojištění proti prohře například tehdy, když jeden z hráčů týmu, na který jste vsadili, dostane červenou kartu, a výsledek zápasu se začne otáčet. Před využitém funkce cash-out je ale třeba zvážit především tyto dvě věci:

Pokud bookmakeři něco propagují a tvrdí, že to je výhodné pro zákazníky, často je pravdou opak. Kdyby funkce opravdu pomáhala hráčům a ne bookmakerům, bookmakeři by ji ani nezačali používat.

Funkce cash-out se většinou využívá při live sázení, a jak jsme si už řekli, live sázky většinou nepatří mezi ty nejvýhodnější. Bookmakeři také po významných událostech zápasu pozastavují sázení – a spolu s ním také funkci cash-out. To ji samozřejmě zbavuje funkčnosti.

Použít funkci cash-out se vyplatí jen tehdy, když jste vsadili na špatný tým, a chcete to napravit.

Čím tyto nevýhodné nabídky nahradit

Teď víme, co je lepší nedělat, a je čas podívat se na způsoby, kterými se na sázení pravdu dá vydělat.

Najděte si opravdu dobrého bookmakera

Hledání dokonalého bookmakera má jednu zásadní nevýhodu: Je těžké najít někoho, kdo neexistuje. Každý bookmaker má své výhody a nevýhody. Je ale samozřejmě dobré najít takového bookmakera, který nabízí co nejvíce výhod a co nejméně nevýhod.

Hledání dokonalého bookmakera
Obrázek: Sunday Truth [Public domain], via Wikimedia Commons

Bookmakeři se obecně dají rozdělit do několika skupin. Většinu z nich tvoří soukromé společnosti s dlouhou historií na trhu, které nabízí například live streaming a široký výběr typů sázek. Většina kurzů těchto bookmakerských společností patří mezi průměr, a často navíc limitují úspěšné sázkaře. Kdybychom měli tyto společnosti přirovnat, byly by to dodávky – jsou velmi pohodlné, ale pomalé. Jsou skvělé pro začátečníky, ale už ne tak moc pro pokročilejší a zkušenější hráče, kteří chtějí postupovat rychle.

Druhou skupinou jsou bookmakeři výměnných sázek. Hráči u nich nesázejí proti bookmakerům, ale proti ostatním hráčům. Kurzy jsou většinou lepší než u klasických sázek a nejsou zde žádné limity. Výměnné sázky ale nenabízí tak širokou nabídku sázek a většinu ani neposkytují live streaming nebo uvítací bonusy pro nové hráče. Jsou jako sportovní auta – hůře ovladatelné, ale rychlé a silné.

Třetí skupinou jsou soukromníci, kteří se snaží nabízet kurzy podobné výměnným sázkám. Patří mezi ně například Pinnacle Sports a SBObet, populární asijská sázková kancelář. Většina z nich není v Evropě regulovaná, pokud pro Vás ale není problém sázet u společnosti licencované Asii, měli by pro Vás tito bookmakeři být první volbou.

Co by měl bookmaker nabízet

Při výběru správného bookmakera je dobré se dívat především na tyto faktory:

Kurzy

Při sázení jsou nejdůležitější dobré kurzy. Na internetu fungují stránky s porovnáním nabídky kurzů mnoha firem. Porovnání kurzů Vám zabere jen několik minut, a pomůže Vám vybrat bookmakera s nejlepší nabídkou. Začátečníci většinou kurzy neřeší, to se ale po získání zkušeností většinou změní.

Limity

Stejně jako kurzy, ani limity většinou začátečníky moc nezajímají. Pro zkušenější sázkaře jsou ale limity často problémem – pokud jste v sázení opravdu úspěšní, bookmakeři si toho pomocí bezpečnostních systémů brzy všimnou a omezí Vaše sázky. Řešením mohou být buď výměnné sázky, nebo bookmakeři, kteří žádné limity sázek ani výher nestanovují.

Nabídka sázek

Bookmakeři většinou k jednomu utkání nabízejí několik druhů sázek. Mezi nejpopulárnější typy sázek patří Asijský handicap, který je v poslední době čím dál tím populárnější. Ne každý bookmaker tyto sázky nabízí – je proto dobré zkontrolovat celou nabídku bookmakera a ujistit se, že je co nejširší.

Je dobré, když bookmaker nabízí co největší počet typů sázek, sportů a lig. Je také dobré, když bookmaker nabízí i sázky na nižší ligy – právě tam totiž často najdete ty nejlepší kurzy. Zatímco totiž bookmakeři většinou mají skvělé informace o významných ligách, při sázení na nižší ligy jsou to často právě hráči, kdo má více informací.

Poté, co jsme rozdělili do několika skupin bookmakery, asi nebude úplně od věci rozdělit také samotné hráče.

Začátečníci

Začínající hráči by měli sázet u bookmakerů jako je Fortuna nebo Tipsport. Tyto společnosti sázkařům nabízí vše, co by mohli potřebovat, a jsou velmi spolehlivé a dobře známé. Na druhou stranu ale většinou nenabízí úplně nejlepší kurzy a omezují úspěšné sázkaře.

Pokročilí hráči

Pokročilí sázkaři se už začínají více soustředit na výhodné kurzy a na bookmakery, kteří neomezují sázky a výhry. Pro tyto hráče jsou vhodné například výměnné sázkové kanceláře jako Chance nebo například společnost Fortuna.

Profesionálové

Většina profesionálních hráčů sází u asijských sázkových společností.

Klíčem k úspěšnému sázení je zodpovědná správa peněz

To, jak fungují bookmakeři, nemají hráči změnit. Mohou ale ovlivnit to, jak sami spravují své peníze. Lidé jsou od přírody lakomí – a to není dobré podceňovat. Naše instinkty nás vždy budou nutit po prohře zvýšit sázku, abychom své peníze vyhráli zpátky. Vsadit více ale většinou chceme i po výhře – vyhrajeme 1000 korun, a všechny je vsadíme, protože chceme vyhrát ještě více

zodpovědná správa peněz
Obrázek: Pixabay.com

Výbornou taktikou je vždy sázet jen 1% svého banku. Na začátku ale většinou sázecí fond není tak velký, a tak je dobré sázet až 5% – to znamená, že pokud máte rozpočet 1000 Kč, vsadíte 50.

Tento přístup se může zdát nudný a zdlouhavý, pomůže Vám ale zabránit finanční katastrofě. Pokud sázíte jen malou část svého rozpočtu, nezkrachujete ani po dlouhé sérii proher. Při sérii výher se naopak budou sázky automaticky zvyšovat.

Výhodné kurzy

Už jsme zmínili, že základem výhodného sázení je hledat co nejvýhodnější kurzy? Jednoduše řečeno, opravdu výhodné sázky jsou ty, u kterých je kurz tak vysoký, že nejspíše jde o chybu na straně bookmakera. Najít takové kurzy je díky profesionalitě bookmakerů stále větší problém, často se to ale opravdu vyplatí.

Jak najít výhodné kurzy

Prvním krokem je vypočítat pravděpodobnost, kterou kurzy vyjadřují. To je snadné – vydělíte číslo 1 kurzem v decimálním formátu a výsledek vydělíte číslem 100. Pokud je favoritem zápasu Chelsea a kurz je 1.60, pravděpodobnost výhry Chelsea je podle kurzu 62,5:

1 / 1.60 x 100 = 62,5%

Tuto pravděpodobnost potřebujete srovnat s vlastním odhadem pravděpodobnosti. Pokud si myslíte, že šance výhry Chelsea 62,5% je moc velká, protože klíčový hráči týmu jsou zranění a Chelsea prohrálo několik posledních zápasů, je pro Vás výhodné vsadit dvojitou šanci na to, že Chelsea nevyhraje.

Jedním z klíčových faktorů úspěšného sázení je porovnání kurzu s vlastním odhadem výsledku zápasu. To není možné uskutečnit bez velké dávky trpělivosti.

Nechte za sebe pracovat ostatní

Na internetu najdete mnoho sázkových předpovědí, z nichž mnoho je nabízeno úplně zdarma. Na různých sázkařských fórech občas najdete skvělé rady – využívejte toho. Tito tipy Vám často odhalí výhodné sázky, o kterých jste nevěděli.

Kvalita tipů samozřejmě závisí na mnoha faktorech a ne všechny jsou stoprocentně spolehlivé. Většina poskytovatelů těchto tipů ke svým závěrům poskytují také důvody – například formu týmu, zranění hráčů a další faktory, které Vaše sázení mohou ovlivnit. To se vztahuje především na utkání v nižších ligách, kde mají sázkaři často lepší informace než samotní bookmakeři.

Tipy zdarma jsou opravdu užitečné – u placených tipů to je ale často jinak. Jejich tvůrci nemají žádný důkaz o tom, že jsou opravdu tak dobří, aby za své služby mohli dostat zaplaceno. Jejich weby mohou vypadat působivě, napsat na internet náhodná čísla ale umí každý.

Všechno to je o disciplíně

Všechno to je o disciplíně
Obrázek: Shi Deru (a.k.a. Shawn Xiangyang Liu) GFDL, nebo [CC BY 3.0], via Wikimedia Commons

Disciplínu potřebujete jak při prohrách, tak při vítězstvích. Mnoho hráčů se po několika výhrách cítí úplně neporazitelně, a sází obrovské částky – které prohrají.

Po několika prohrách naopak někteří hráči rezignují. Sázejí větší částky na náhodné sázky, a hned po další prohře co nejrychleji vsadí. Na cokoli. To se děje nejčastěji v noci a po vypití několika sklenek. Snažte se nesázet, pokud nejste stoprocentně střízliví, a vyhněte se také sekcím s pokerem a kasinem. Tam můžete jedině přijít o všechny peníze, které Vám zbyly.

Cesta k úspěšnému sázení je zdlouhavý proces. Ještě nikomu se nestalo, že by vložil 100 korun, a za dva týdny už si sázením vydělával na živobytí. Sázení se Vám možná ze začátku bude zdát zdlouhavé, až se ale vypracujete, budete postupovat rychleji.

Sázejte jen na několik sportů a vždy se snažte zlepšovat

Už jsme zmínili, jak důležitá je disciplína – a je tak důležitá, že to rádi řekneme znovu. Je rozumné nesázet na náhodné sporty – pokud nevíte moc o házení oštěpů, je lepší na ně vůbec nesázet – i když zrovna běží v televizi.

Doporučujeme soustředit se především na fotbal, protože právě u něj je nabízeno nejvíce lig a utkání. Pokud se navíc ve fotbale vyznáte, bude pro Vás mnohem jednodušší odhadnout pravděpodobnosti a posoudit kurzy. Mnoho profesionálních sázkařů sází třeba jen na NBA a MLB – stejně jako fotbal, i basketbal a baseball nabízí mnoho utkání a typů sázek.

Pokud se chcete stát opravdu úspěšným sázkařem, který ví, co dělá, snažte se vždy zlepšovat a učit se. Čtení článků o teorii sázení a různých strategiích není jen zajímavé, ale také velmi užitečné. Pomůže Vám to lépe chápat matematiku, na které je sázení založeno. Sázení totiž nestojí jen na znalosti sportů, v jádru jde především o matematiku.

Zaznamenávejte si sázky

Zaznamenávejte si úplně všechny sázky – jak ty, které jste vyhráli, tak ty, které jste prohráli. Znamená to sice práci navíc, rozhodně se ale vyplatí vědět, kolik jste na co vsadili, a jak to dopadlo.

Detailní zaznamenávání sázek Vám pomůže přijít na odpovědi mimo jiné na tyto důležité otázky:

  • Ve kterých sportech se opravdu vyznám?
  • Které ligy mi pomáhají vydělávat nejvíc?
  • Které typy sázek mi nejvíc vynáší?

Pokud se Vám například opravdu daří sázet na Asijský handicap, pomocí jednoduché Excelové tabulky na to brzy přijdete. Čím více budete sázet, tím přesnější data získáte.

Využívejte bonusy i druhého bookmakera

Už jsme si řekli, že k bonusovým nabídkám různých bookmakerů je třeba přistupovat opatrně. Nevýhody těchto bonusů se ale dají obejít tím, že využijete bonusové nabídky také u jiného bookmakera, a u obou pak sázíte na opačný výsledek stejných zápasů. Rozhodně tedy neprohrajete, a můžete si pak vybrat bonus.

Příklad:

Na zápas mezi Liverpoolem a Manchesterem v Premier League nabízí Fortuna kurz 1.83 na to, že padnou více než dva góly, a BetVictory s kurzem 2.00 tvrdí, že celkový počet gólů bude menší než 3. U Tipsport i Fortuna pak vložíte 1000 Kč (a dostanete bonus), a u Fortuna si vsadíte na více než 2.5 gólu, zatímco u BetVictor si vsadíte na méně než 2.5 gólu. V obou případech potřebujete vsadit stejnou částku.

Může se to zdát nejisté, logika a matematika Vás ale rozhodně nezradí. Pokud vyhrajete u Fortuna, vyhrajete 1830 Kč, a pokud vyhrajete u Fortuna, výhra bude činit 2000 Kč – to Vám pokryje ztrátu z prohry u druhé kanceláře. V žádném případě tedy nemůže dojít ke ztrátě. Pro více informací o tomto systému do Googlu zadejte termín „matched betting“.

Závěr

Pokud se těmito radami budete řídit, procento vyhraných sázek se Vám rozhodně zvýší. Některé z těchto rad jsou ale určeny především pro začátečníky, jiné zase spíše pro pokročilé hráče – každý asi hned ze začátku nezačne vytvářet vlastní sázkový model nebo něco podobného. Je ale v pořádku začít se základy, a se světem sázení se seznamovat postupně.

Nejdůležitější věci k zapamatování:

  • Aku sázky, live sázky a sázky na přesné skóre NEJSOU výhodné. Nikdy nesázejte na zápasy svého oblíbeného týmu.
  • Snažte se k sázení přistupovat objektivně, nezdvojnásobujte vsazené částky ani po prohře ani po výhře, vyhýbejte se funkci cash-out a dejte si pozor na „výhodné nabídky“.