Reklamní obsah | 18+ | Platí podmínky

Legální online sázkové kanceláře 2020

Zákon o hazardu, který vyšel několik let zpátky, je pořád v platnosti a neovlivnil pouze online kasina, ale taktéž online sázkové kanceláře a ostatní bookmakery. Zatímco proti kasinům ve městech se urputně bojovalo takřka několik desetiletí – prakticky již od revoluce, sázkové kanceláře zůstávaly ve velkém nedotčeny. To se poněkud změnilo, ovšem možností je pořád spousta. Dostatek společností spadá mezi legální online sázkové kanceláře.

Legální online sázkové kanceláře

Za legální online sázkové kanceláře pro rok 2021 se považují ty, které mají schválenou licenci na území České republiky. Preferovány byly vždy české společnosti, což znamenalo nemožnost sázet u některých gigantů online sázení. Nicméně, v dnešní době jsou tuzemský bookmakeři na vysoké úrovni a konkurují těm největším firmám ve světě, takže z pohledu sázkaře by tento zákon neměl mít zas tak velký dopad.

Seznam legálních bookmakerů

Pojďme se tedy společně podívat na vše, co se změnilo, které nelegální sázkové kanceláře přetrvaly a jak se jim vyhnout a konečně jak v roce 2021 sázet na internetu legálně.

iFortuna.cz

Aktuální Fortuna promo kód

WOW!

SPORT600

Viz kód!

 • Nové live sázky
 • Hráčská komunita
 • Vegas a casino sekce

Tipsport.cz

150 Kč zdarma + 100% až do 50 000 Kč + 100% až do 5 000 Kč na Vegas

HOT!

není potřeba žádný kód!

Viz kód!

 • Klasika českého kurzového sázení
 • Obrovská komunita
 • Tiket aréna

Sazkabet.cz

 • Online sázková kancelář společnosti Sazka
 • Moderní web
 • Široká nabídka kurzů pro live sázky

Synottip.cz

 • Vstupní bonus 500 Kč
 • Affiliate program
 • Online poker

Chance.cz

 • Bonus 200 Kč + 2 000 Kč
 • Komunita sázkařů
 • Analýzy a blogy

Maxitip.cz

 • Bonus 200% až do 100 000 Kč
 • Asistence s registrací
 • Široká nabídka live sázek

Bonusové a promo kódy pro sázkové kanceláře

Bonusy vždy hrály roli při výběru sázkové kanceláře. Když se někdo rozhoduje, u jakého bookmakera si založí sázkařský účet, bonus je jedním z kritérii výběru. V současnosti nabízí vstupní bonus každá kvalitní sázková kancelář. Typicky pak narazíte na bonusové a promo kódy, díky kterým tento bonus aktivujete.

Tyto kódy jsou zcela legální. Mnohdy díky promo kódu získáte i lepší bonus, než byste obdrželi bez něj. Proto je dobré mít na paměti z času na čas navštívit naši stránku, kde udržujeme naše bonusové kódy aktuální. Díky našim promo kódům dostanete vždy ten nejlepší bonus, jaký je u dané sázkové kanceláře aktuálně k mání.

I když jste u některé bookmakera registrovaným zákazníkem, nevylučuje se možnost využít bonusový kód pro získání bonusu. Spousta společností nabízí pravidelné promo akce pro stávající zákazníky, díky kterým můžete získat různé bonusy. Často se jedná o bonusy, které se vážou k nějaké populární sportovní události, ale narazíte i na všední bonusy.

Pokud jste tedy právě v stádiu rozhodování se, kde si založit svůj účet, pak se u nás podívejte na aktuální bonusy pro 2021. Na naší stránce naleznete i recenze sázkových kanceláří, které vám pomohou s výběrem.

Co znamená legální sázková kancelář na internetu

Legální online sázková kancelář v roce 2021 má několik základních atribut. Tou nejhlavnější je, že má platné povolení a řádně sjednanou licenci u Ministerstva financí České republiky. To nyní eviduje všechny legální sázkové kanceláře na celém internetu a shromažďuje od nich všechny potřebné dokumenty (i daně).

Pro zařazení na takzvanou bílou listinu ministerstva musí licencovaná sázková kancelář splnit řadu podmínek, například mít určitou finanční jistinu, dohledatelné majitele, procesy proti praní špinavých peněz a samozřejmě podrobit se všem ostatním zákonům České republiky.

Tím narážíme na téma, které bude více probráno o několik odstavců níže – zákon o hazardu z roku 2017 totiž poprvé umožňuje legální vstup na český trh zahraničním firmám.

Před časem se u nás objevila první zahraniční sázková kancelář na internetu. To částečně souvisí i s tématem nelegální sázkové kanceláře, které je rozebráno o několik řádků níže. Abychom si to tedy shrnuli: legální a licencovaná online sázková kancelář v ČR je ta, která je řádně vedená u Ministerstva financí. Zde je seznam legálních hazardních společností, včetně sázkových kanceláří.

Platí tak, že v případě jakýchkoliv pochyb byste tento seznam měli zkontrolovat či využít alternativní zdroj dat a raději si vše ověřit. Hraním a sázením u nelicencované sázkové kanceláře se totiž vystavujete vážným rizikům.

Zahraniční sázkové kanceláře

Jak již bylo zmíněno, tak až do roku 2017 nemohla de facto na českém internetu legálně působit ani jedna zahraniční sázková kancelář. Zákon o hazardu toto ovšem změnil. Přesto jsou zahraniční online sázkové kanceláře v Česku spíše výjimkou. Hlavním důvodem je předešlá ochrana trhu, během které u nás vykrystalizovalo několik opravdu silných hráčů. A ti si rozebrali prakticky celý trh. Zahraniční firmy tak spíše bojují na poli online pokeru a online kasin.

Přesto několik málo zahraničních online sázkových kanceláří potkáte i na doméně .cz. Obecně však platí, že je na tyto potřeba dávat si speciálně pozor.

Mnoho zahraničních společností se tedy na tyto potřebné formality lidově řečeno “vykašle”, případně cíleně podvádí stát na daních a občas i samotné hráče. U neznámých online bookmakerů tak vždy platí být raději obezřetný, tím spíše, pokud mají sídla daleko za mořem.

Pokud po vás při registraci nechtějí ani rodné číslo, tak kvapem odtamtud. Všechny legální sázkové kanceláře včetně těch zahraničních naleznete v seznamu Ministerstva financí.

Jaké jsou online sázkové kanceláře zakázané v České Republice

Stejně, jako má ministerstvo pravidelně aktualizovaný seznam licencovaných provozovatelů online sázení (takzvaný whitelist), tak má i obdobě nazvaný blacklist (černou listinu), na kterém spravuje všechny nelegální sázkové kanceláře působící na českém internetu.

Zákon o hazardu 2017 dal navíc ministerstvu relativně silný nástroj v boji proti těmto firmám, které nejsou nic jiného než nelicencované sázkové kanceláře. Podle tohoto zákona totiž může ministerstvo podobné zakázané sázkové kanceláře blokovat.

Ohledně funkčnosti tohoto blacklistu se vedou dlouhé debaty, faktem ovšem zůstává, že se zde nachází mnoho firem patřících mezi blokované sázkové kanceláře. Ministerstvo tento seznam aktualizuje relativně často. Dostanou se na něj firmy a weby, které přímo či nepřímo cílí na české zákazníky a zároveň nemají vyřízena potřebná povolení.

U těchto firem je totiž jasné, s jakým úmyslem jsou na českém trhu a vědomě porušují české zákony a snaží se blokování sázkových kanceláří obcházet. Jak rozeznat legální a nelegální sázkové kanceláře se dočtete v následujícím odstavci.

Online legální sázkové kanceláře – bonusy 2021

Všechny legální online sázkové kanceláře musejí krom povolení od Ministerstva financí splňovat i přísná pravidla. Jedno z mnoha pravidel a omezení, které zákon o hazardu přinesl, se týká i bonusů. Naštěstí pro nás zůstala většina nejběžnějších bonusů prakticky nedotčena a neovlivněna. Podle stanovených pravidel například není možné poskytovat jiné než finanční bonusy. To se ovšem nedělo u většiny z největších sázkových kancelářích ani dříve, takže to na situaci příliš nemění.

Online legální sázkové kanceláře v ČR
Royalty Free Stock / Csaba Peterdi

Z tohoto pohledu tedy nepřicházíte o nic, co by měli běžně jinde ve světě. Možná se naopak vyplatí se při podezřelém bonusu zastavit na stránkách Ministerstva financí a zkontrolovat, jestli náhodou nesázíte u firmy provozující stránky nelegální sázkové kanceláře.

Sázkové kanceláře měly ve zvyku nabízet zajímavé bonusy ještě v době, než se přesunuly na internet. S nástupem fenoménu jménem online sázkové kanceláře se s bonusovými a promo kódy doslova roztrhl pytel. Trh se značně zkomercializoval a boj o každého sázejícího je znát. Prakticky již neexistuje offline ani online sázková kancelář, která by nenabízela nějakou formu bonusu. Nejčastěji lze narazit na uvítací bonusy, ale existuje i spousta dalších, které všechny legální online sázkové kanceláře nabízejí.

Online sázení v České republice

Jak již bylo zmíněno, trh online sázení v České republice a obecně celý trh online hazardu u nás se výrazně změnil s příchodem zákona o hazardu v roce 2017. Od té doby se na českém trhu vyskytují dvě hlavní skupiny webů, kde lze sázet: legální online sázkové kanceláře a nelegální online sázkové kanceláře. Proti těm nelegálním svádí Ministerstvo financí urputný boj, který je více popsán v dalších odstavcích.

Ty legální naopak získaly silnější právní rámec, z kterého mohou dlouhodobě těžit jak tyto sázkové kanceláře, tak sázkaři. Přestože se kupříkladu registrace na webu každé legální online sázkové kanceláře výrazně ztížila, hráčů sázejících online podle dostupných statistik přibývá právě na úkor návštěvníků kamenných poboček. Jeden z důvodů je samozřejmě ten, že zákon o hazardu online umožňuje u licencovaných sázkových kanceláří legálně sázet a to prakticky bez obav (samozřejmě se bavíme o stránce právní – závislost hrozí vždy, pamatujte na zásady bezpečného sázení).

Dalším důvodem je dlouhodobá snaha sázkových kanceláří dostat lidi na internet, jelikož provoz velké sítě poboček stojí peníze. Jedním z důsledků zákona o hazardu ovšem je i to, že návštěvě pobočky se stejně většinou nevyhnete – pro vytvoření a ověření účtu u legální online sázkové kanceláře se musíte obvykle zastavit osobně na pobočce. Stejně tak musíte povinně při registraci zadat podrobné údaje o své osobě a to včetně rodného čísla. Nevyžaduje-li to po vás vaše online sázková kancelář, je možné, že se jedná o nelegální online sázkovou kancelář. O tom ale až v dalších odstavcích.

Online sázení v České republice
Royalty Free Stock / Lucky Bussiness

Jak sázet legálně na webu

Na tomto odkazu jsou k dohledání licencované sázkové kanceláře v České republice, tedy jejich podrobný seznam. Vždy se ujistěte, že sázíte jen u společnosti, která je uvedena v seznamu legálních operátorů. Taktéž v dokumentu naleznete ostatní legální společnosti pro jiné druhy hazardu s řádnou licencí.

Na seznam se dostanou jen ty sázkové kanceláře, které pravidelně plní své povinnosti a dodržují určitá pravidla. Jelikož odkaz směřuje přímo na oficiální stránku Ministerstva financí, jsou tyto informace právně podloženy. Pokud se budete dívat na jakoukoliv jinou stránku, kde jsou uvedeny licencované sázkové kanceláře, pak mějte na paměti, že to nemusí být pravda a seznam nemusí reflektovat skutečnost.

Sázení u licencované společnosti nese své výhody. V případě jakýchkoliv problémů je mnohem jednodušší je řešit se společností, která podléhá právnímu systému. Kromě toho už jen to, že společnost prošla procesem licencování je garance toho, že to myslí vážně a snaží se provozovat férový byznys. Legální online sázková kancelář se tím pádem snaží jakékoliv problémy řešit, kdežto nelegální firmy váš často prostě ignorují.

Jaké jsou důsledky sázení u nelegální sázkové kanceláře

Důsledky sázení u nelegálních bookmakerů jsou často velmi nepříjemné. Častokrát se ke svým penězům již nedostanete, nebo minimálně je problematické své prostředky ze svého online účtu poslat na bankovní účet.

Nelegální sázkové kanceláře se mnohdy snaží své zákazníky okrádat, také mohou nabízet kurzy, které po uzavření tiketu neodpovídají. Jednoduše vám ty potíže nestojí za to, abyste se nelicencovanými společnostmi vůbec zabývali.

Kromě toho to může mít přímý dopad i na vás. Pokud sázíte nelegálně, vystavujete se riziku, protože porušujete zákon. Kromě toho nevidím smysl sázet u nelegálních bookmakerů, když máte k dispozici kvalitní licencované sázkové kanceláře, u kterých vám zpravidla nic nehrozí. A i kdyby, mnohem jednodušeji se to pak řeší.

Jak poznat legální sázkové kanceláře na internetu

Přestože je navštívení oficiální stránky Ministerstva financí nejjistějším způsobem, jak si ověřit, jestli je sázková kancelář v Česku legální, neděláme si iluze, že by to každý hráč pravidelně dělal. Naštěstí je i několik dalších a relativně spolehlivých a jednoduchých indikátorů, které vám napoví, jestli je vámi vybraná česká sázková kancelář legální či ne. Nicméně, naše doporučení není řídit se instinktem, ale zkontrolovat legální sázkové kanceláře na stránkách MF ČR.

Vzhledem k výše zmíněným skutečnostem se opravdu raději vyplatí u zahraničních sázkových kanceláří zkontrolovat, jestli se na whitelistu ministerstva nacházejí. Velké korporace nejspíše české zákony obcházet nebudou, menší firmy, či dokonce podvodné weby, by ale mohly. Vraťme se ale ke znakům licencované sázkové kanceláře. První nápovědou vám bude již registrace. Podle zákona o hazardu musejí internetové sázkové kanceláře vyžadovat mnoho osobních údajů – mezi jinými i rodné číslo. Během registrace či při prvním hraní byste také měli být vyzváni k nastavení limitů, které slouží k pomoci před závislostí.

Některé z varovných signálů

Pokud po vás při registraci rodné číslo a nastavení limitů nebude nikdo chtít, tak byste měli minimálně zpozornět. Nejspíš se totiž nacházíte na webu nelegální sázkové kanceláře. Dalším varováním by vám měla být absence možnosti nahrání a vybrání peněz skrze bankovní převod, strojově přeložená čeština, nemožnost dovolat se telefonické zákaznické podpory či certifikátem nezabezpečený datový přenos. Ryze českých nelegálních online sázkových kanceláří a bookmakerů na internetu příliš není a společnosti s kamennými pobočkami jsou zárukou toho, že bookmaker operuje legálně.

Sázkové kanceláře na internetu
Royalty Free Stock / Gelner Tivadar

Zahraniční web stránky

Rizikové naopak jsou již zmíněné zahraniční weby, zvláště ty menší. Pokud si nebudete jisti, jestli nepatří váš web mezi zakázané sázkové kanceláře, vždy zkontrolujte seznamy Ministerstva financí.

Nezapomínejte též, že nestačí pouze, že se web nenachází na blacklistu (tedy že sázková kancelář není blokovaná), ale musí být naopak na whitelistu jako řádně vedená a licencovaná sázková kancelář. Jinými slovy, co není povoleno není tolerováno, a co je přímo zakázáno je dokonce blokováno.

Malé shrnutí závěrem. Legální sázení v roce 2021 již neznamená dávat si pozor pouze na potenciální problémy se závislostí, ale také sledovat, jestli vaše sázení není náhodou nelegální sázení. Zákon o hazardu toho mnoho změnil.

Bonusy z hlediska zákona

Bonusy a promo kódy sice ponechal prakticky stejné, ale značně upravil povinnosti provozovatelů legální sázkové kanceláře. Takovýto provozovatel od vás musí nyní nasbírat výrazně více údajů, zároveň je vázán mnohem více než kdy dříve a z právního pohledu by tak vaše sázení v roce 2021 mělo být bezpečnější. Dávejte si pozor, ať sázíte legálně a pouze u licencované sázkové kanceláře. Speciálně pozor na ty menší zahraniční, které sice na náš trh již mohou, ale leckdy to jsou právě ony, které zneužívají svobodu internetu.

U velkých zahraničních jmen můžete být klidnější, stejné platí pro zavedené české sázkové kanceláře online. Pokud si však nejste jisti, vždy se vyplatí legálnost či nelegálnost vámi zvoleného webu zkontrolovat na stránkách Ministerstva financí, kde naleznete pravidelně aktualizované seznamy všech licencovaných bookmakerů ale i seznam obsahující blokované sázkové kanceláře online.

Pokud jste přeskočili až na konec článku, tak určitě nebude na škodu se kousek vrátit a přečíst si více o tom, jak takovou legální sázkovou kancelář poznat, na co si dát pozor a jak sázet na internetu opravdu legálně a bez budoucích potíží.

Seznam kasin online

FAQ – Často kladené otázky

 • Které jsou legální online sázkové kanceláře v České republice?

V článku naleznete několik odkazů na oficiální stránky Ministerstva, kde naleznete aktuální seznam těchto společností. Kromě toho na naší stránce uvádíme jenom licencované a legální online sázkové kanceláře bookmakery.

 • Jsou vstupní bonusy legální?

Pokud sázíte, nebo plánujete sázet u některého z bookmakerů s ověřeného seznamu, pak si můžete být jisti, že v takovém případě jsou vstupní bonusy a promo kódy zcela legální.

 • Jaký dopad má sázení u nelegální bookmakerů?

Kromě toho, že se vás taková společnost mnohdy pokusí okrást, i z vašeho pohledu je to problém, protože porušujete zákon. Více detailů naleznete výše v tomto článku.

 • Jak spatřit nelegální společnosti?

Legální online sázkové kanceláře jsou plně dohledatelné, i díky odkazům na naší stránce. Pokud web sázkové kanceláře nevypadá důvěryhodně, pak je lepší zkontrolovat seznam na stránkách MF ČR. I když toto pravidlo by mělo platit vždycky, nejen u nedůvěryhodných webů.