Jak AI mění sázkový průmysl

Umělá inteligence (AI – Artificial Intelligence) je extrémně mocná technologie. Její algoritmické struktury a podrobné procesy zkoumání a vyhodnocování umožňují bezprecedentní přesnost, pokud se bavíme o výsledcích – výsledcích, které jsou mnohem přesnější, než dokáže vyprodukovat samotný lidský mozek.


V poslední době se umělá inteligence začala pořád více dostávat do našeho každodenního života. To samozřejmě platí i pro sektor, kterým se zde zabýváme – online hazardní hry. Provozovatelé hazardních her využívají umělou inteligenci, aby mohli efektivněji provádět své obchodní operace a dosahovat přesnějších výsledků. Díky tomu mohou nabízet platformy s ještě lepšími produkty a službami, čímž se jim logicky zvýší počet zákazníků a tím pádem i zisky.

Bitcoin kasina, mobilní sázení, živé přenosy a mnohem více – to vše jsou jen příklady toho, jak provozovatelé drží krok s technologickými změnami. A navíc k výše zmíněnému jsou zákazníkům nabízeny kvalitní služby zákaznické podpory, vstupní bonusy a různé promo akce u bookmakerů jako Sazkabet, Fortuna či Tipsport, který nabízí Tipsport bonusový kód.

AI v hazardních hrách

Prostřednictvím AI a strojového učení mají nyní naše počítače obrovský dopad na hazardní průmysl a na způsob, jakým se jako lidé integrujeme do strojů, s nimiž pracujeme.

Není to tak dávno, kdy došlo ke skutečnému průlomu. Software založený na umělé inteligenci a její algoritmech dokázal porazit nejlepšího hráče GO na světě (tradiční čínská strategická hra). Síla AI v odvětví hazardních her pak předvedla svou sílu a to na mnohem vyšší úrovni, kdy počítač dokázal porazit některé z největších světových hráčů pokeru v průběhu 120 000 kol ve hře no-limit Texas Hold ‘em.

Vzhledem k tomu, že poker je považován za mnohem náročnější, než většina strategických her pro umělou inteligenci, mají ti největší operátoři hazardních her oprávněné obavy, bavíme-li se o síle AI a její schopností rozvrátit tento průmysl. Skutečnost, že počítače nyní překonaly lidský mozek, pokud jde o strategické schopnosti a myšlení, znamená, že vědu lze použít také na sázení, kdy by se teoreticky dala využít na uzavření “perfektní sázky”.

Odstranění štěstí z hazardu

S umělou inteligencí je možné z hazardu odstranit značnou část prvku štěstí, které k němu jistě patří. Představte si například, že by byly k předpovědi výsledku sportovních událostí, jako je fotbal či koňské dostihy, použity statistické procesy a algoritmy pomocí AI.

Sázkaři by pak byli schopni utvářet svá rozhodnutí zohledněním různých statistik a vyčíslení přesnějších pravděpodobností. Jedná se o jedinečný přístup, kdy člověk a stroj spolupracují na předpovědi výsledku konkrétní sportovní události.

Jelikož hazardní hry jsou průmyslem, který je zaměřen zejména na pravděpodobnost a statistiku, má smysl integrovat umělou inteligenci do předpovědí potenciálních výsledků jednotlivých sázek, jako například sázka na více než 3,5 gólů ve fotbalovém zápase.

Mohla by AI znamenat konec hazardního průmyslu, jak ho známe?

I když síla umělé inteligence pořád roste a naše stroje jsou stále kompetentnější a přesnější, je nemožné, aby algoritmus dokázal předpovědět přesný výsledek sportovní události nebo dokonce předpovědět samotnou kartu před její otočením. Aktuálně používáme AI ani zdaleka tak, jak by to bylo možné při zohledňování statistických elementů sportovního sázení a pravděpodobností výsledku nějakého zápasu.

Je pravda, že správná implementace umělé inteligence a její algoritmů může výrazně zvýšit pravděpodobnost toho, že takový algoritmus předpoví výsledek správně, ale pořád je ze podstatná část procesu, kterou musí zajistit samotný člověk. Proto by AI a lidské chování mělo být vnímáno jako spojenectví a ne nepřátelství.

Umělá inteligence by mohla být schopná předvídat nejpravděpodobnější výsledek konkrétního fotbalového zápasu. Tuto predikci by stanovila na základě informací z minulosti, tedy například zohledněním předchozí formy, stavu hráčů, aktuálních povětrnostních podmínek, předchozích výsledků a stovek dalších proměnných, které jsou aplikovatelné. Co však nedokáže předpovědět, je neočekávaný špatný výkon nebo podobné nepředvídatelné události.

Pokud bychom to chtěli nějak zakončit, pak je asi na místě říct, že již teď je evidentní, že AI má určitě dopad na odvětví hazardních her. Přestože ještě umělá inteligence nebyla plně implementována ve velkém měřítku, je to jen otázkou času. Někdy v budoucnosti jistě uvidíme, že se AI začne hojně používat na to, aby vytvořila „perfektní sázku“.

Doporučené České sázkové kanceláře

OperátorBonus za registraciHrát hned
Fortuna100% do 3000 Kc (sporty)
+ 300 Kc free

Hrát nyní

TipSport100% do 50 000 Kc (sporty)
+ 150 Kc free

Hrát nyní

Chance100% do 2000 Kc
+ 200 Kc free
Startipprovoz kurzové sázky
byl ke dni 30. 9. 2018 ukončen
Betor+50 Kc free + 150 Kc free
+ 50 Kc
Sazka100 Kc free + 200 Kc free
+ 100% do 5000 Kc
SynottipBonusy do 500 Kc (sport)
Bonus 10 000 Kc (casino)