Eurovision 2022 sázení

Eurovize je prestižní mezinárodní pěvecká show, ve které soupeří o vítězství nadaní účastníci ze čtyřiceti zemí. Není tedy divu, že je Eurovision sázení každoročně velmi populární záležitostí. Zde je přehled toho nejdůležitějšího a návod, jak na to.

Eurovision 2022 informace pro řádné Eurovision sázky

 • Kde: Turín, Itálie
 • Kdy:
  • 1. semifinále: 10.05; 21:00
  • 2. semifinále: 12.05; 21:00
  • Finále: 14.05; 21:00
 • Počet zemí: 40
 • Česká reprezentace: We Are Domi – “Lights Off”

Eurovision 2022 Česká republika – naše reprezentace!

V první půli prosince 2021 proběhlo v Praze finále národního kola, kam bylo nominováno celkem 7 kandidátů. O výsledku rozhodla mezinárodní porota společně s diváky.

Štěstí se nakonec usmálo na česko-norskou elektropopovou skupinu We Are Domi, která nás pojede do Turína reprezentovat s písní „Lights Off“. Frontmankou skupiny je zpěvačka Dominika Hašková, dcera bývalého hokejového brankáře NHL Dominika Haška. Dalšími členy jsou Norové Casper Hatlestad (kytara) a Benjamin Rekstad (klávesy).

Skupina, která vznikla ve Velké Británii, vystoupí ve druhém semifinále Eurovize 12. května jako poslední interpret s pořadovým číslem 18.

Sázení na Eurovision 2022: Eurovision vítěz, česká účast

Hudební soutěž Eurovize nebo Eurovision Song Contest se pořádá už od roku 1956. Původně se jí účastnily striktně evropské země, to už dnes ale neplatí. Například Austrálie je již pravidelným favoritem této soutěže. 

Každá země do Eurovize posílá každý rok jednoho interpreta či uskupení s jednou písní a choreografií. Obecně lze říci, že se jedná o nejsledovanější nesportovní událost na světě, kterou si oblíbilo nemálo sázkařů.

Eurovision sázení je skvělý způsob, jak si zpestřit tuto událost u vás doma. Jelikož soutěž netrvá příliš dlouho, zpravidla je uzavíráno velké množství sázek v průběhu několika málo dní. Pojďme se blíže podívat na tuto prestižní pěveckou soutěž nejen z pohledu sázení a rozklíčovat její šarm.

Česká účast od roku 2007

Prvním českým zpěvákem na Eurovizi byl sám Karel Gott s písní Tausend Fenster v roce 1968, kdy však nereprezentoval ČR, ale Rakousko.

Česká republika se poprvé zúčastnila soutěže poměrně nedávno v roce 2007. Tehdy obsadila česká skupina Kabát s písní Malá dáma poslední místo v semifinále. Jako země se ale můžeme pochlubit i postupem českých zástupců do finále, a to rovnou třikrát. 

Poprvé se to podařilo Gabriele Gunčíkové v roce 2016, Mikolasovi Josefovi v roce 2018 (celkové 6.místo a zároveň nejlepší umístění ČR v historii Eurovize) a Lake Malawi v roce 2019. Poslední účast Bena Cristovaa v roce 2021 i přes všechny naděje postup Česku nepřinesla. V roce 2020 se soutěž z důvodu pandemie nekonala.

Kdy vystoupí Česká republika?

Soutěž je rozdělena do dvou semifinále. V prvním z nich zazpívají umělci ze 17 zemí. Druhé semifinále má celkem 18 účastníků. Dva dny po obou semifinále jde do tuhého a koná se finále, ze kterého vzejde absolutní Eurovision vítěz celé soutěže. 

Níže najdete datum konání obou semifinále a finále včetně dne, kdy vystoupí We Are Domi:

První semifinále (10.05)Druhé semifinále (12.05)Velké finále (14.05)
Albánie
Lotyšsko
Litva
Švýcarsko
Slovinsko
Ukrajina
Bulharsko
Nizozemsko
Moldavsko
Portugalsko
Chorvatsko
Dánsko
Rakousko
Island
Řecko
Norsko
Arménie
Finsko
Izrael
Srbsko
Ázerbájdžán
Gruzie
Malta
San Marino
Austrálie
Kypr
Irsko
Severní Makedonie
Estonsko
Rumunsko
Polsko
Černá Hora
Belgie
Švédsko
Česko
Česko
Rumunsko
Portugalsko
Finsko
Švýcarsko
Francie
Norsko
Arménie
Itálie
Španělsko
Nizozemsko
Ukrajina
Německo
Litva
Ázerbájdžán
Belgie
Řecko
Island
Moldavsko
Švédsko
Austrálie
Velká Británie
Polsko
Srbsko
Estonsko
 • První semifinále: 10. května 2022 ve 21:00 – celkem 17 účastníků: Albánie, Lotyšsko, Litva, Švýcarsko, Slovinsko, Ukrajina, Bulharsko, Nizozemsko, Moldavsko, Portugalsko, Chorvatsko, Dánsko, Rakousko, Island, Řecko, Norsko, Arménie.
 • Druhé semifinále: 12. května 2022 ve 21:00 – celkem 18 účastníků: Finsko, Izrael, Srbsko, Ázerbájdžán, Gruzie, Malta, San Marino, Austrálie, Kypr, Irsko, Severní Makedonie, Estonsko, Rumunsko, Polsko, Černá Hora, Belgie, Švédsko, Česko.
 • Velké finále: 14. května 2022 ve 21:00 – celkem 25 účastníků, z toho 5 postupuje do finále rovnou: Itálie, Francie, Německo, Španělsko, Velká Británie a Česko!

Na vystoupení České republiky se tedy můžeme těšit až na úplném konci druhého semifinále 12. května. Přímý přenos ze všech večerů Eurovize bude možné sledovat jako vždy na kanále České televize, pravděpodobně na ČT1 a ČT2. Samozřejmostí je i online přenos na webu ČT.

Soutěž bude mimo jiné možné sledovat také online přímo na webu Eurovision TV a také na oficiálním YouTube kanále.

Eurovision 2022 kurzy

V následující tabulce nabízíme 10 účastníků s nejlepšími kurzy. A jak si u sázkařů stojí Česko? Podívejte se níže na Eurovision kurzy.

Eurovision 2022Tipsport kurzyFortuna kurzyBetano kurzy
Ukrajina1.401.381.40
V. Británie7.008.007.00
Švédsko8.0010.007.00
Itálie12.0010.0015.00
Španělsko18.0018.0010.00
Polsko40.0040.0050.00
Řecko50.0055.0050.00
Norsko50.00100.0075.00
Nizozemsko60.00100.0075.00
Francie100.00150.00150.00
Česko100.00150.00150.00
Eurovision sázení 👉
Kurzy ze dne 13/05/2022; kurzy se mohou měnit.

Mějte na paměti, že sázení na Eurovizi se začne objevovat u sázkových kanceláří poměrně brzy, tedy několik měsíců dopředu. To pro vás může být výhodou, jelikož máte dost času na to, připravit se. 

A co je klíčové při sázení na Eurovision? Pokud chcete sázet na Eurovizi, měli byste především sledovat několik faktorů. 

Velkou roli hraje například popularita jednotlivých interpretů a písniček. Je zpěvák známý z jeho dřívějších projektů? Upoutal diváky svým vzhledem a vystupováním? I to je při utváření kurzových sázek určitým ukazatelem. 

Velkou nápovědou vám mohou být i počty sdílení nebo počet zhlédnutí videoklipů interpretů. Tak si můžete udělat obrázek o interpretech a oblíbenosti jejich písní.

Některé písničky jsou zkrátka chytlavé a když se k nim přidá extravagantní kostým a inovativní choreografie, úspěchu nic nestojí v cestě!

Eurovision sázení: Eurovision favorité, kurzy

Rádi byste našli vhodnou strategii pro vaše sázení na Eurovizi? Dalo by se říci, že sázky na tuto událost jsou víceméně nevypočitatelné, to ovšem neplatí pro Eurovision sázení na finálního vítěze. Nabídka sázkových kanceláří je však mnohem širší. Nenechte se proto zmást a před každou sázkou se ujistěte, že víte, na koho sázíte.

Nejlepší strategie

Vybudovat si spolehlivou strategii je u této soutěže takřka nemožné, jelikož se koná pouze jednou za rok. Je tedy poměrně složité jako sázkař dostatečně zanalyzovat situaci, jako to lze dělat například u fotbalových zápasů, které se konají pravidelně. Proto je velmi důležité postupovat při Eurovision sázení velmi opatrně a s rozmyslem, do ničeho se nevrhejte bezhlavě.

Co ale můžete udělat, je poslechnout si všechny skladby a prohlédnout si interprety z jednotlivých zemí. Ještě do doby před finálem soutěže se totiž kurzy pohybují na poměrně dobré úrovni. 

Zaujala vás některá z písniček a myslíte si, že má šanci umístit se vysoko, ale nemusí nutně vyhrát celou soutěž? Pokud ano, máte možnost si vsadit třeba i na její celkové umístění v soutěži. Mnohé sázkové kanceláře přijímají sázky na umístění na prvních třech místech.

Přesnost kurzů

Určitě vás také zajímá, jak moc jsou stanovené Eurovision kurzy u bookmakerů přesné. Obecně se dá říct, že sázkové kanceláře mají velmi dobře zmapovanou situaci a účastníky Eurovize, včetně jejich šance na vítězství. To platí především pro první pětici účastníků. Přičemž nejpřesnější kurzy jsou sázkařům k dispozici těsně před finálem soutěže.

Samozřejmě žádná sázková kancelář nevidí do budoucnosti a ne vždy se její očekávání naplní. Proto je třeba brát stanovenou pravděpodobnost s rezervou a udělat si před Eurovision sázením dodatečně ještě vlastní průzkum. 

Tak jako tak jsou Eurovision kurzy často mnohem objektivnější než u mnohých sportovních událostí, kde se potýkáme s nedostatečným počtem informací o hráčích nebo klubech.

Eurovision tipy: favorité roku 2022

A kdo jsou tedy Eurovision favorité letošního ročníku? Podle bookmakerů se jedná o následující pětici účastníků:

 • Ukrajina
 • Itálie
 • Švédsko
 • V. Británie
 • Řecko

Ukrajina – Kalush Orchestra

Na špici favoritů se letos podle sázkových kanceláří řadí zástupci Ukrajiny – hip hopová skupina Kalush Orchestra je velkou nadějí ukrajinské výpravy. Jejich rap s nádechem folku zaujme nejedno ucho. Bookmakeři si jsou jistí, že Kalush Orchestra “Stefania” bude mezi nejlepší trojkou. Nasvědčuje tomu i současná situace. Ne nadarmo je tématem letošního ročníku “Mír”. Eurovision kurzy prozatím postavily tohoto kandidáta na zlatou příčku!

V. Británie – Sam Ryder

Velká Británie posílá do boje známého TikTok umělce. Má Sam Ryder “SPACE MAN” šanci být v první pětce či dokonce vyhrát letošní Eurovizi? Bookmakeři říkají jednohlasně ano!

Švédsko – Cornelia Jakobsff

Sázkové kanceláře jsou přesvědčeny, že se na prvních pozicích objeví i švédské zastoupení. Nenápadná Cornelia Jakobs “Hold me closer” překvapí svým zvučným hlasem a bezchybnou intonací. Jak přesné budou sázkové kurzy na tuto interpretku?

Itálie – Mahmood, BLANCO

Italové letos posílají do boje romantickou píseň v podání dua Mahmood a BLANCO. Vyplatí se jim sázka na tyto dva mladíky? Bookmakeři staví Mahmood, BLANCO “Brividi” na první příčky. Na domácí půdě se pokusí obhájit vítězství Måneskin z roku 2021. Sázkové kurzy jim každopádně přejí!

Řecko – Amanda Georgiadi Tenfjord

Pětici favoritů uzavírá řecká reprezentace. Sázkové kanceláře tvrdí, že mladá studentka medicíny Amanda Georgiadi Tenfjord “Die Together” má šanci umístit se vysoko. Její píseň s tématikou pandemie patří podle kurzů mezi Eurovision favority celé soutěže.

Kdo rozhoduje o Eurovision vítězi?

Pravidla pro hlasování na Eurovision jsou velice přímočará. Každý stát uděluje dvě sady bodů. Nejprve jsou rozdány hlasy odborné poroty, druhou sadou jsou pak hlasy široké veřejnosti, která může hlasovat prostřednictvím SMS nebo aplikace. Základním pravidlem je, že se nesmí hlasovat pro vlastní zemi.

Tato velkolepá pěvecká soutěž se vždy koná v zemi, která vyhrála minulý ročník. Letos hostí tuto událost Itálie, a to konkrétně v Turíně v hale Palasport Olimpico, kde už se v minulosti konaly například ZOH 2006.

Jako každý rok, i letos postupuje automaticky do finále “Velká pětka”, tedy Itálie, Francie, Německo, Španělsko a Velká Británie. Tyto země si díky sponzoringu vysloužily výhradní právo přeskočit semifinále a jít rovnou mezi nejlepší. Z každého semifinále postupuje do finále 10 interpretů, ve finále se tak bude o vítězství snažit 25 zemí.

Vyhraje Česká republika Eurovision 2022?

Sázkové kanceláře zatím Česko s kurzem 100.00 (Tipsport) | 150.00 (Fortuna) | 150.00 (Betano) nestaví do role favorita.

Ovšem nikdy neříkej nikdy. Tato soutěž je velmi nevyzpytatelná, jak jsme se již přesvědčili několikrát v minulosti, proto je možné, že se We Are Domi umístí hodně vysoko. Bude to stačit na finále? Nechme se překvapit.

Jak NEsázet na Eurovizi

Pokud se rozhodnete vsadit si na Eurovizi, vezměte v úvahu několik důležitých faktorů. Zde jsou Eurovision tipy, na co si dávat pozor a jak při Eurovision sázení (ne)postupovat:

 1. Image bookmakera: Především sázejte u seriózní společnosti, která nabízí výhodné kurzy. 
 2. Analýza kandidátů: Dále není od věci zmapovat si kandidáty, poslechnout si písničky a sledovat jejich oblíbenost na internetu (například počet zhlédnutí, sdílení, lajky). 
 3. Chce to čas: Eurovize sázky lze samozřejmě uzavírat s předstihem, někdy ale není na škodu vyčkat si na favority a až podle toho se rozhodovat.

Samozřejmě neexistuje ideální strategie sázení na Eurovizi, existuje ale mnoho indikátorů, které by vám mohly vaše Eurovize sázky ulehčit.

Má smysl sázet na Eurovizi?

Proč by ne? Pro všechny hudební fanoušky je Eurovize každoročně velkou událostí, kterou si nesmí nechat ujít. 

Sázení na Eurovision si v posledních letech stále více získává na oblibě. Eurovize sázky je možné uzavírat buď na jednotlivé favority, nebo na samotné státy, které se soutěže účastní. 

Doufáme, že pro vás budou tyto naše Eurovision tipy užitečné.