Dálková registrace

Není tomu tak dávno, kdy prošel průmysl online sázení a online kasin striktní reformou, která více-méně omezila vstup spousty zahraničních společností na tento trh a omezila jej v podstatě jenom na tuzemské firmy. Mohl za to zákon, který přikazoval dokončit registraci u takové společnosti osobně. Tomu je ale konečně konec!

Česká republika zavádí tzv. “Remote registration”, díky které se bude moci registrace u sázkových kanceláří a kasin dokončit online, což otevírá možnost pro zahraniční giganty v tomto průmyslu konečně proniknout na český trh.

Dálková registrace v online sázkových kancelářích a v online kasinech

V současnosti byl každým, kdo chtěl sázet nebo hrát v kasinech, které provozují své služby i online, nucen dokončit svou registraci buď na pobočce dané společnosti, nebo v tzv. ChechPOINTu – a to pro každý jeden hráčský účet u takové firmy. To značně omezovalo přístup velkým světovým společnostem k licenci v České republice, čímž se trh zredukoval na pár firem, jako například Betano, Fortun, Tipsport, SynotTip, Sazka a pár dalších, mezi nimi i pár zahraničních společností.

I když dokončení registrace osobně bude stále možné, vláda přidá i další možnost ověření vaší identity, a to dálkově díky tzv. “Bankovni identitě”. Tato funkce nebude sloužit jen pro oblast online hazardu, ale budete si díky ní moct požádat například o řidičský průkaz, nebo podat daně.

Díky tomu bude průnik společností jako bwin a spousty dalších mnohem jednodušší a čeští sázkaři tak budou moci sázet u lídrů v průmyslu. To samé platí i pro online kasina či pokerové společnosti.

Bankovní identita je v platnosti od začátku roku, ovšem ne všechny banky tuto možnost v současnosti nabízí. Nicméně, ty banky, které online identitu nemají v provozu očekává, že Bankovní identita bude všem k dispozici koncem druhého kvartálu tohoto roku a lidé se tak mohou vyhnout CzechPOINT registraci.

# Operátoři Bonus Registrace
1 Betano Bonus 100% až do 3 000 Kč + 300 Kč freebet + 50 zatočení zdarma Jít do Betano 18+ | Betano promo kód vám zabezpečí vstupní Betano bonus 100% až do výše 3 000 Kč. To samé platí i pro sekci casina, kde platí stejný Betano promo kód, díky kterému můžete získat stejný Betano Vegas bonus 100% až do 3 000 Kč na vaše oblíbené casino hry.
2 Fortuna Vlož si až 6000 Kč a získej dvojnásobek Jít do Fortuna Bonus 100 % na vklad až do výše 6000 Kč; co jsou kvalifikační sázky – jsou to uzavřené sázky s minimálním kursem 1.95
3 Tipsport 500 KČ ZDARMA + 100% AŽ DO 50 000 KČ Jít do Tipsport Vstupní bonus je v hodnotě 100 % vašeho prvního vkladu až do výše 50 000 Kč. Pro získání vstupního bonusu je potřeba prosázet 10 000 Kč na tiketech s minimálním kurzem 1.5. Pro výpočet nároku na vstupní bonus se vám denně započítává součet sázek v maximální výši 500 Kč.

Jak funguje dálková online registrace?

V bance si vytvoříte zmíněnou Bankovní identitu, která spadá pod ověřování totožnosti KYC (Know Your Customer), která se zejména když se bavíme o online hazardu striktně dodržuje. Jakmile bude vaše Bankovní ID schváleno a potvrzeno, můžete se registrovat v online sázkových kancelářích a online kasinech. Nicméně, je vhodné podívat se na stránky Ministerstva financí pro více informací o licencovaných společnostech, abyste se vyhnuli nepříjemnostem v případě, že vámi vybraná firma není v Česku řádně licencována.

Někteří poslanci předkládali tuto možnosti po minulé léta, ale, bohužel, se jim to až do dnes nepovedlo prosadit. Každopádně jsme rádi, že to konečně prošlo a i samotná Asociace pro internetový hraní sdílí naší radost, protože to otevře spoustě lidem možnosti, které jim dosud bránili využívat vstupní nabídky či různé promoakce a skvělé kurzy, které zahraniční lídři v průmyslu nabízejí.

Jaké výhody přináší dálková registrace z pohledu hráčů?

Až dosud byli hráči a sázkaři limitováni na pár společností, které měly v České republice licenci. I když tuzemské sázkové kanceláře a kasina jsou kvalitní, ne všechny nabízejí stejné služby, jako světová špička.

Online sázkové kanceláře

Co se týče zahraničních online sázkových kanceláří, pak je zde několik výhod. Těch opravdu kvalitních je několik a každá správná online sázková kancelář nabízí novým hráčům skvělé vstupní nabídky a bonusy. To je jedna z výhod pro české sázkaře – některé vstupní nabídky jsou totiž opravdu slušné. Sázet tak budete moci s extra penězi a kromě toho si budete moci vsadit na specifické sázky nabízené konkrétní společností – takové které jinde nenajdete.

Online kasina

Pro online kasina platí v podstatě to samé, jako pro online sázkové kanceláře. Vstupní nabídky se často pohybují na velmi solidní úrovní a pokud chcete začít hrát hry s extra financemi, pak se určitě potěšíte široké nabídce online kasin, které s sebou Bankovní identita přináší. Kromě skvělých vstupních nabídek a bonusů budete moci využívat i pravidelné promo akce, které se u online kasin objevují v podstatě pravidelně.

Další velkou výhodou je, že se budete moci registrovat u online kasin, které nabízejí jiné hry, než na které jste zvyklí u tuzemských společností. Nabídka je momentálně limitovaná a i když by někteří hráči rádi hráli hry od světově uznávaných dodavatelů softwaru, dosud to nebylo možné. S Bankovní identitou a dálkovou registrací si budete moci založit účet u online kasina, které nabízí ty hry, které máte nejraději.

Online poker

Příznivci pokeru si také přijdou na své. Díky bankovní identitě se konečně budou moci legálně přihlašovat na celosvětové online turnaje v pokeru. Pro fanoušky jedné z nejoblíbenějších karetních her je to opravdu skvělá zpráva. Takže ať už jste fanouškem jakékoliv verze této populární hry, máte se v dohledné době na co těšit! Možností bude určitě dostatek pro každého, i pro ty nejnáročnější hráče.

Závěrečné myšlenky

Celkově se nový systém ověřování hráčů a sázkařů jeví ve velmi dobrém světle, a to jak pro samotné hráče, tak pro zahraniční sázkové kanceláře a kasina, které se tak konečně mohou legálně vrátit na český trh.

Jestli chcete vědět, zda vaše banka již nabízí Bankovní identitu, zavolejte na jejich zákaznickou linku, kde vám určitě s radostí přiblíží nejen to, jestli je u nich bankovní identita k dispozici, ale také vám sdělí bližší informace o postupech, jaké budete muset dodržet. Pokud vaše banka momentálně tuto možnost nenabízí, měla by tak s největší pravděpodobností učinit během prvního půl roku. Když tak můžete změnit banku, že jo.

Pro online hazardní společnosti je to také zcela jistě dobrá zpráva a možná se dočkáme i speciálních bonusových nabídek, čas ukáže. Každopádně je dobré, že čeští hráči budou mít po letech konečně možnost rozšířit si možnosti a sázet a hrát u gigantů v průmyslu.

Hráči se konečně dostanou ke hrám a možnostem, které dosud neměli, jako je například hraní her od známých a celosvětové uznávaných dodavatelů online her, které nebylo možné hrát za starých podmínek. Věříme, že snadná online registrace, kterou s sebou bankovní identita nese, nadchne nejednoho sázkaře a hráče online her.

Mějte však na paměti, že byste měli být vždy zodpovědní. Sázejte a hrajte rozumně a nevystavujte se zbytečnému riziku. Neriskujte a sázejte jenom tolik, kolik si můžete dovolit prohrát.